Edistyksellisiä ratkaisuja vaivan tunnistamiseen ja hoitoon ohjaukseen.

Klinik Healthcare Solutions tuottaa ainutlaatuiseen lääketieteelliseen algoritmiin perustuvia ratkaisuja, joiden avulla luotettava vaivan tunnistaminen ja oikean hoidon löytäminen on helppoa ja nopeaa.

Jokaisella meistä tulee olla mahdollisuus selvittää nopeasti ja helposti, mitä terveyteen liittyvät oireemme ja vaivamme tarkoittavat ja mitä niille täytyy tehdä.

Klinik Healthcare Solutions syntyi halusta ja kyvystä vastata tähän tarpeeseen.

Ratkaisut parempaan terveydenhuoltoon

Klinikin lääketieteellisiin algoritmeihin pohjautuva tekoäly tuottaa nopean ja tarkan analyysin palvelun käyttäjän sille kertomista oireista. Tekoäly tunnistaa, mikä terveysongelma on kyseessä, ja antaa käyttäjälle selkeät ohjeet, miten toimia.

Klinik

Vaivan tunnistamisen ja hoidon löytämisen verkkopalvelu

Klinik Pro

Tehokas asiakasvirtojen kanavointi tekoälyn avulla ammattilaisille

Klinik Flex

Räätälöidyt ratkaisut terveydenhuolto- ja vakuutusalan toimijoille

Asiakkainamme on yli 900 yksityistä ja julkista terveydenhuollon toimipistettä ja palveluntuottajaa.

Taustalla lääketieteen, ohjelmistokehityksen, ja terveysteknologian ammattilaiset

Klinik Healthcare Solutions työllistää tällä hetkellä noin kymmenen henkilöä. Pääsijoittajiamme ovat terveyspalvelualan vaikuttaja Kustaa Piha sekä sijoitusyhtiöt Takoa Invest ja Gorilla Ventures. Mukana on myös muita suomalaisia yksityissijoittajia.

Yhteystiedot

Seidi Erätuli

Asiakkuusjohtaja (Klinik Pro)
+358 40 670 3069
seidi.eratuli@klinik.fi

Laura Aaltonen-Määttä

Asiakkuuspäällikkö (Klinik Pro)
+358 50 383 2860
laura.aaltonen-maatta@klinik.fi

Mari Kärkkäinen

Avainasiakaspäällikkö (Klinik Pro)
+358 40 649 7075
mari.karkkainen@klinik.fi

Henri Öörni

Avainasiakaspäällikkö (Klinik Pro)
+358 40 630 4880
henri.oorni@klinik.fi

Annika Rinne

Avainasiakaspäällikkö (Klinik.fi)
+358 40 583 7074
annika.rinne@klinik.fi

Jukka Happonen

Tuotepäällikkö
+358 50 598 4665
jukka.happonen@klinik.fi

Katariina Palosaari

Markkinointipäällikkö
+358 40 718 4389
katariina.palosaari@klinik.fi

Susanna Kurkola

Markkinointikoordinaattori
+358 50 084 8489
susanna.kurkola@klinik.fi

Hannu Nissinen

Toimitusjohtaja
+358 40 721 3912
hannu.nissinen@klinik.fi

Petteri Hirvonen

LL, Operatiivinen johtaja
+358 500 122 444
petteri.hirvonen@klinik.fi